10 grudnia 2019 roku, odbyła się konferencja „Skuteczne zwalczanie zmów rynkowych – praktyka i wyzwania”, organizowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z okazji Światowego Dnia Konkurencji.

W czasie wydarzenia, Aldona Kowalczyk – Prezes Zarządu SPZP, na zaproszenie Prezesa UOKiK uczestniczyła w panelu dyskusyjnym „JAK ELIMINOWAC ZMOWY PRZETARGOWE? Synergia działań na gruncie prawa ochrony konkurencji, prawa zamówień publicznych i prawa karnego".

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele UOKiK i Urzędu Zamówień Publicznych, organów ścigania, a także przedsiębiorcy i prawnicy. Wśród ekspertów zagranicznych znaleźli się eksperci Komisji Europejskiej, Czeskiego Urzędu Ochrony Konkurencji oraz Izraelskiego Urzędu Ochrony Konkurencji.

Więcej informacji i program konferencji znajdziecie Państwo tutaj.
Zdjęcia z konferencji dzięki uprzejmości UOKiK.

D5D 3694 kopia

D5D 3701