W komentarzu do artykułu, którego autorem jest Sławomir Wikariak, opublikowanego w Dziennik Gazeta Prawna, Aldona Kowalczyk, Prezes Zarządu SPZP, wskazuje na trudności związane z certyfikacją wiedzy i doświadczenia wykonawców w nowej ustawie o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.

Zdaniem Aldony Kowalczyk, standaryzacja wymagań dotyczących doświadczenia i kwalifikacji jest problematyczna, szczególnie w kontekście zamówień złożonych i innowacyjnych. Ta kwestia stanowi kluczowe wyzwanie dla skuteczności i sprawności systemu certyfikacji.

Artykuł jest dostępny w elektronicznej wersji dziennika.

ALP SPZP maj 2024