24 września 2020 r. odbyło się pierwsze webinarium Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych z cyklu „SPZP o nowym PZP”, który poświęcony jest najważniejszym i najbardziej kontrowersyjnym regulacjom prawnym zawartym w nowej ustawie PZP, która wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r.

E-spotkanie pt. „Przesłanki wykluczenia w nowym PZP – nowe regulacje, stare problemy interpretacyjne” poprowadzili członkowie SPZP: mec. Katarzyna Kuźma, mec. Anna Szymańska oraz dr Wojciech Hartung.

Spotkanie rozpoczął dr Wojciech Hartung, przybliżając uczestnikom wydarzenia tematykę przesłanek obligatoryjnych i fakultatywnych w kontekście zasady proporcjonalności i jej zakresu zastosowania.

Następnie, mec. Anna Szymańska omówiła przesłanki dotyczące poważnego naruszenia obowiązków zawodowych i nienależytego wykonania wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Kolejnym poruszonym podczas webinarium tematem, który zaprezentował dr Wojciech Hartung, była kwestia wprowadzenia zamawiającego w błąd.
Ostatnim zagadnieniem, które przedstawiła mec. Katarzyna Kuźma, była procedura self-cleaning (samooczyszczenia) i związane z nią problemy interpretacyjne.

Spotkanie zakończyło się wymianą poglądów w ramach sesji Q&A.