Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych serdecznie zaprasza studentów wydziałów prawa i administracji do udziału w drugiej edycji turnieju Moot Court: „Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą”. Patronat honorowy nad II edycją turnieju objął Prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

Turniej polega na symulacji postępowania przed KIO w oparciu o kazusy oparte na problematyce przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z przepisami PZP.

Do udziału zapraszamy 2-3-osobowe zespoły wraz z ich opiekunami, wyłonione w kwalifikacjach przez uczelnie.  Opiekunów, którzy chcą zgłosić swoje drużyny prosimy o zrobienie tego za pomocą kart zgłoszeniowych, które należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przewidujemy nagrody pieniężne (3000 złotych dla drużyn, które zajmą I miejsce) oraz w postaci praktyk dla studentów ze zwycięskiej drużyny. Fundatorami nagród pieniężnych jest Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie.

Nagrody w postaci miesięcznych praktyk zaoferował Urząd Zamówień Publicznych, ponadto 2-3 miesięczne odpłatne praktyki dla uczestników zwycięskich drużyn zaoferowały kancelarie:

• Andersen Tax & Legal Srokosz i Wspólnicy sp.k.
  • Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy sp.k.
  • BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson sp.k.
  • Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.
  • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k.
  • Domański Zakrzewski Palinka sp. k.
  • Jerzykowski i Wspólnicy sp. k.
  • Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp.k.
  • Wardyński i Wspólnicy sp.k.
  • WKB Wierciński, Kwiecinski, Baehr sp. k.

Terminarz:

• 1 grudnia 2020 r. – ogłoszenie konkursu na stronie Organizatora, publikacja regulaminu i harmonogramu, podanie przez Organizatora składu Jury oraz przewidzianych nagród
  • Najpóźniej do 11 lutego 2021 r. – zakończenie kwalifikacji i zgłoszenie drużyn (włącznie z podaniem składu osobowego i przesłaniem oświadczeń RODO)
  • 1 marca 2021 r. – publikacja kazusów; informacja o przydzielonych poszczególnym drużynom rolach procesowych
  • UWAGA: do 5 marca 2021 drużyny mogą zadawać do Organizatora pytania dot. treści kazusów. Odpowiedzi zostaną opublikowane bez zbędnej zwłoki.
  • Najpóźniej do 18 marca 2021 r. – przesłanie do Organizatora odwołań przez drużyny występujące w roli odwołujących
  • 19 marca 2021 r. – przekazanie przez Organizatora odwołań „zamawiającym” i „przystępującym po stronie zamawiających”
  • Najpóźniej do 29 marca 2021 r. – przesłanie do Organizatora odpowiedzi na odwołania przez zamawiających i przystępujących
  • 30 marca 2021 r. – przekazanie przez Organizatora ww. odpowiedzi odwołującym
  • 21 maja 2021 r. – etap ustny (rozprawy) (nowa data)

Więcej informacji dostępnych jest w regulaminie (tutaj).

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych, partnerem Sekcja Prawa Zamówień Publicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminarza turnieju stosowanie do sytuacji epidemiologicznej.

Moot2021