Zachęcamy Państwa do udziału w XIII Konferencji naukowej z zakresu zamówień publicznych pt. „Zamówienia publiczne – rola, wyzwania, perspektywy. 15 lat KIO w systemie zamówień publicznych”, organizowanej przez Urząd Zamówień Publicznych wspólnie z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Konferencja odbędzie się 27 września 2022 r. w Poznaniu w formule hybrydowej (stacjonarnie oraz online). W debatach oraz wystąpieniach podczas wydarzenia wezmą udział członkowie Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych:

• prof. UMK dr hab. Paweł Nowicki będzie ekspertem panelu pt. „Rynek zamówień publicznych – wyzwania krótko i długookresowe”, którego moderatorem będzie dr Jarosław Kola.
  • dr hab. Piotr Bogdanowicz, będzie moderował panel z udziałem mec. Aldony Kowalczyk oraz dr Aleksandry Sołtysińskiej, pt. „Wpływ KIO na kształtowanie systemu zamówień publicznych”.
  • Podczas konferencji zostanie zaprezentowany film „Global perspective on challenges in public procurement”, przedstawiający stanowiska zagranicznych naukowców, specjalizujących się w prawie zamówień publicznych, w tym prof. Marty Andhov reprezentującej Uniwersytet Kopenhaski.

Celem konferencji będzie omówienie roli, wyzwań oraz perspektyw zamówień publicznych, w tym ich znaczenie dla strategicznych celów rozwoju kraju.

Więcej na temat wydarzenia oraz możliwości udziału znajdziecie Państwo na stronie internetowej UZP.

Przy okazji konferencji pragniemy zwrócić Państwa uwagę na projekt #CrowdSourcingPZP, w ramach którego UZP zachęca do podzielenia się spostrzeżeniami na temat wyzwań, jakie stoją przed polskim prawem i systemem zamówień publicznych. Szczegóły tutaj.