6 grudnia 2022 roku w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, odbył się finałowy etap ustny III edycji turnieju dla studentów wydziałów prawa i administracji - Moot Court: „Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą”.

Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych. Patronat honorowy nad III edycją objął Prezes Urzędu Zamówień Publicznych – Hubert Nowak, który wziął udział we wręczeniu nagród.

Fundatorami nagród pieniężnych za zajęcie I miejsca było Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych oraz Sekcja Prawa Zamówień Publicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Nagrodę w postaci nieodpłatnych praktyk dla członków obu drużyn – finalistów turnieju zaoferował Urząd Zamówień Publicznych. Ponadto 2-3 miesięczne odpłatne praktyki dla członków drużyn – finalistów turnieju, zaoferowały kancelarie:

• Andersen Tax & Legal Srokosz i Wspólnicy sp.k.
  • Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy sp.k.
  • BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson sp.k.
  • Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.
  • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k.
  • Domański Zakrzewski Palinka sp. k.
  • JDP Drapała & Partners sp.j.
  • Jerzykowski i Wspólnicy sp. k.
  • Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp.k.
  • Sołtysiński Kawecki & Szlęzak Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Spółka Jawna
  • Wardyński i Wspólnicy sp.k.
  • WKB Wierciński, Kwiecinski, Baehr sp. k.

Tegoroczny turniej został podzielony na dwie części. W zmaganiach uczestniczyły drużyny z pięciu uniwersytetów:

Drużyna 1 - Uniwersytet Adama Mickiewicza (opiekun: dr Jarosław Kola)
Jakub Derda
Aleksandra Grabowska,
Maksymilian Nagalski,
Szymon Siuda,
Karol Wundziński.

Drużyna 2 - Uniwersytet Warszawski (opiekun: Prof. UW dr hab. Piotr Bogdanowicz)
Jakub Szymanowski,
Filip Marczyk,
Marcin Gorzkowski,
Patryk Stankiewicz,
Wiktor Ołdak.

Drużyna 3 - Uniwersytet w Białymstoku (opiekun: dr Renata Tanajewska)
Natalia Kozłowska,
Krystian Kruszyński.

Drużyna 4 - Uniwersytet Łódzki (opiekun: dr Anna Górczyńska)
Karolina Krupińska,
Wincent Chrapowicki,
Peter Kozicki,
Michał Płuska,
Szymon Zasina.

Drużyna 5 - Uniwersytet Szczeciński (opiekun: Martyna Wójcik)
Katarzyna Rytwińska,
Alicja Ziemlińska,
Jakub Waszkiewicz.

W pierwszym etapie konkursu, oceniając pisma procesowe, brano pod uwagę jakość argumentacji prawniczej i sposób jej prezentacji, a także formalną poprawność pism. Część finałowa polegała na udziale drużyn w charakterze pełnomocników stron w symulowanej rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą (KIO).

Zmagania oceniało Jury w składzie:
Jan Kuzawiński – wiceprezes Krajowej Izby Odwoławczej,
Ewa Kisiel - przedstawicielka Sekcji Prawa Zamówień Publicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie,
Sylwester Kuchnio – członek Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych,
Wojciech Merkwa – członek Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych.

Finał konkursu przypominał prawdziwe zmagania przed KIO.
Oceniając wystąpienia ustne jurorzy brali pod uwagę nie tylko ich poziom merytoryczny, ale także zimną krew i umiejętność reakcji na pytania członków jury oraz celność replik.

Wyniki III edycji turnieju Moot Court: „Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą” przedstawiają się następująco:
I miejsce - Uniwersytet Warszawski
II miejsce - Uniwersytet Szczeciński

„Cieszymy się, że trzecia edycja konkursu, który wpisuje się w misję edukacyjną naszego Stowarzyszenia, ponownie spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że nasz Moot Court przyczyni się do wzrostu popularności prawa zamówień publicznych wśród studentów i zachęci ich do związania swojej drogi zawodowej z tą dziedziną prawa” – dodała Aldona Kowalczyk, Prezes Zarządu Stowarzyszenia.

Gratulujemy Zwycięzcom i wszystkim Uczestnikom!

A733584 A733608 A733648 A733722 A733737 A733757