Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią konferencji, mamy przyjemność przedstawić Państwu dokładną agendę oraz wszelkie istotne szczegóły związane z tym wydarzeniem.

Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych i Katedra Prawa Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego z przyjemnością zapraszają na konferencję: Rewizja ustawy Prawo zamówień publicznych – kluczowe postulaty legislacyjne Stowarzyszenia

Ustawa Pzp obowiązuje już ponad 2 lata. W tym czasie była kilkukrotnie nowelizowana, w tym także w trakcie swego długiego vacatio legis. Krajowa Izba Odwoławcza wydała ponad 2000 orzeczeń na podstawie jej przepisów, a ponad 40 orzeczeń zapadło w Sądzie Zamówień Publicznych.
Najwyższy czas na wyciągnięcie wniosków co do jakości i skuteczności przyjętych w ustawie rozwiązań.

Stowarzyszenie dokonało przeglądu funkcjonowania przepisów ustawy i oceniło tę regulację w kontekście realizacji celów dyrektyw zamówieniowych oraz praktycznych aspektów jej stosowania. W efekcie, SPZP opracowało zbiór postulatów de lege ferenda dotyczący wybranych rozwiązań ustawowych, które postrzega jako kluczowe obszary wymagające poprawy.

Wydarzenie odbędzie się 30 maja 2023 r. w Warszawie, Collegium Juridicum II, ul. Lipowa 4, aula A3

Program konferencji:

Rejestracja gości

Otwarcie Konferencji – Aldona Kowalczyk Prezes Zarządu SPZP

Prezentacja postulatów legislacyjnych SPZP w wybranych obszarach regulacji Pzp:

• przesłanki wykluczenia, warunki udziału w postępowaniu i aukcja elektroniczna prelegenci: Katarzyna Kuźma, Wojciech Merkwa, dr Wojciech Hartung
  • umowy w sprawie zamówień publicznych – prelegent: Jarosław Sroka
  • środki ochrony prawnej – prelegenci: Anna Prigan/Jarosław Jerzykowski
  • odszkodowanie w Pzp – prelegentka: dr. Aleksandra Sołtysińska
  • Pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Irena Skubiszak-Kalinowska i dr Jarosław Kola

Panel dyskusyjny: Certyfikacja wykonawców zamówień publicznych

• Moderator: Prof. dr hab. Piotr Bogdanowicz  (Katedra Prawa Europejskiego  Uniwersytet Warszawski)
  • Panelista: Przemysław Grosfeld - Zastępca Dyrektora w Ministerstwie Rozwoju i Technologii]
  • Panelista: Jan Styliński – Prezes Zarządu Związku Pracodawców Budownictwa

Pragniemy przypomnieć, że udział w konferencji jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przez organizatora przyjęcia zgłoszenia.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Możliwość rejestracji uczestnictwa jest dostępna na tej stronie internetowej.

konferencja SPZP