W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł pt. „Minimalne wynagrodzenie i rażąco niska cena”, którego autorką jest Paulina Sawicka, członek SPZP.

Autorka wyjaśnia, że wykonawca, nawet jeśli zatrudnia personel na podstawie umowy zlecenia czy umowy B2B, nie może zaoferować stawki godzinowej niższej niż wynikająca z obowiązujących przepisów. Ważnym punktem jest fakt, że najnowsze orzeczenie KIO odwraca dotychczasową praktykę, zgodnie z którą obowiązek uwzględnienia w kosztach minimalnej płacy czy stawki dotyczył jedynie sytuacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Teraz, orzeczenie podkreśla znaczenie ustawowego minimalnego wynagrodzenia, niezależnie od rodzaju umowy.

Treść publikacji jest dostępna także w elektronicznej wersji dziennika.

12