W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł pt. „Kręta droga do większej wzajemności na rynkach", którego autorem jest Ludmiła Kitaszewska, członek SPZP.

Autorka omawia Instrument Zamówień Międzynarodowych (IZM), podkreśla, że IZM ma za zadanie zapewnić wzajemność na rynkach zamówień publicznych.
Instrument ten służy przeciwdziałaniu praktykom państw trzecich ograniczającym dostęp europejskich firm.
Autorka zwraca uwagę, że choć IZM wygląda obiecująco, może mieć niezamierzony wpływ na konkurencję. Kluczem jest odpowiedzialne i niedyskryminujące jego wykorzystanie.

Treść publikacji jest dostępna także w elektronicznej wersji dziennika.

SPZP LinkedinLK