Zapraszamy studentów wydziałów prawa i administracji do udziału w czwartej edycji turnieju Moot Court: „Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą”.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych, partnerem Sekcja Prawa Zamówień Publicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Patronat honorowy nad IV edycją turnieju objął Prezes Urzędu Zamówień Publicznych (UZP) oraz Prezes Krajowej izby Odwoławczej (KIO). Dzięki uprzejmości Prezesa UZP, tegoroczny finał będzie miał wyjątkowy charakter i odbędzie się w sali rozpraw w siedzibie UZP.

Turniej polega na symulacji postępowania przed KIO w oparciu o kazus odnoszący się do problematyki przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z przepisami PZP.

Do udziału zapraszamy 2-5 osobowe zespoły wraz z ich opiekunami, wyłonione w kwalifikacjach przez uczelnie. Opiekunów, którzy chcą zgłosić swoje drużyny, prosimy o zrobienie tego za pomocą kart zgłoszeniowych, które należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przewidujemy nagrodę pieniężną w kwocie 8000 złotych dla drużyny, która zajmie I miejsce, ufundowaną wspólnie przez Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych oraz Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.

Terminarz:

• Do 18 kwietnia 2024 r. – zakończenie kwalifikacji na uczelniach i zgłoszenie drużyn (włącznie z podaniem składu osobowego i przesłaniem oświadczeń RODO).
  • 19 kwietnia 2024 r. – losowanie kazusów (w celu przypisania do poszczególnych zespołów), publikacja kazusów z przypisaniem do zespołów.
  • Do 23 kwietnia 2024 r. – drużyny mogą zgłaszać pytania dot. treści kazusu; Organizator publikuje odpowiedzi bez zbędnej zwłoki.
  • Do 29 kwietnia 2024 r., godz. 17:00 – przesłanie do Organizatora przygotowanych pism procesowych według opisów zadań wynikających z przydzielonych kazusów.
  • 8 maja 2024 r. – przekazanie przez Organizatora do Uczestników decyzji o zakwalifikowaniu się do etapu ustnego tj. symulacji posiedzenia i rozprawy przed Krajową Izbą Odwoławczą toczących się zgodnie z regulaminem turnieju.
  • 15 maja 2024 r. – posiedzenie i rozprawa, etap ustny.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminarza turnieju.
Więcej informacji dostępnych jest w regulaminie.

Moot Court 2024