15 maja 2024 roku w siedzibie Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie, odbył się finałowy etap ustny IV edycji turnieju dla studentów wydziałów prawa i administracji - Moot Court: „Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą”.

Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych. Patronat honorowy nad IV edycją objął Prezes Urzędu Zamówień Publicznych – Hubert Nowak oraz Prezes Krajowej Izby Odwoławczej – Jan Kuzawiński. We wręczeniu nagród uczestniczyli: Dyrektor Generalny UZP – Marek Redźko oraz Jan Roliński, Członek Zarządu SPZP.

Fundatorami nagrody pieniężnej za zajęcie I miejsca było Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych oraz Sekcja Prawa Zamówień Publicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

W finałowych zmaganiach uczestniczyły drużyny z czterech uniwersytetów:

Drużyna 1 - Uniwersytet Adama Mickiewicza (opiekun: dr Jarosław Kola)
Anna Cynkarz,
Jakub Bronka,
Szymon Siuda,
Alex Zinenko.

Drużyna 2 - Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie (opiekun: dr Zofia Snażyk)
Zuzanna Nowak,
Adam Roszkowski,
Alicja Ziemlińska.

Drużyna 3 - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (opiekun: dr Małgorzata Moras)
Martyna Abram,
Kamila Bochniarz,
Pola Filipowicz,
Katarzyna Leszczyńska,
Aleksandra Pintal.

Drużyna 4 - Uniwersytet Szczeciński (opiekun: adw. Piotr Mazuro)
Weronika Lencewicz,
Julia Pakuła,
Marita Romańczuk,
Katarzyna Rytwińska.

Część finałowa polegała na udziale drużyn w charakterze pełnomocników strony wykonawców w symulowanej rozprawie przed Krajową Izbą Odwoławczą (KIO).

Zmagania oceniało Jury w składzie:

• Jan Kuzawiński – Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
  • Paulina Sawicka – przedstawiciel Sekcji Prawa Zamówień Publicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie
  • Magdalena Grabarczyk – była członkini Krajowej Izby Odwoławczej (2007 - 2022)
  • Sylwester Kuchnio – były członek Krajowej Izby Odwoławczej (2009 - 2017)

W skład zespołu zamawiającego wcielili się członkowie SPZP:

• mec. Irena Skubiszak
  • mec. Żaneta Urbaniak
  • mec. Michał Wojciechowski
  • mec. Witold Sławiński

Finał konkursu przypominał prawdziwe zmagania przed KIO.
Oceniając wystąpienia ustne jurorzy brali pod uwagę nie tylko ich poziom merytoryczny, ale także zimną krew i umiejętność reakcji na pytania członków jury oraz celność replik.

Wyniki IV edycji turnieju Moot Court: „Zastępstwo procesowe przed Krajową IzbąOdwoławczą” przedstawiają się następująco:

I miejsce - Uniwersytet Szczeciński
II miejsce zajęły ex aequo pozostałe drużyny:

• Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Co więcej, w tegorocznym finale Jury zdecydowało się przyznać tytuł „najlepszego mówcy”, wyróżnienie przypadło ex aequo dwójce studentów:

• Julia Pakuła z drużyny Uniwersytetu Szczecińskiego
  • Szymon Siuda z drużyny Uniwersytetu Adama Mickiewicza

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kolejna edycja naszego turnieju cieszy się tak dużym zainteresowaniem. To wydarzenie jest ważnym elementem misji edukacyjnej Stowarzyszenia i wierzymy, że przyczyni się do popularyzacji Prawa zamówień publicznych wśród studentów, a także zachęci ich do wyboru kariery w tej dziedzinie.” – dodał Wojciech Merkwa, Członek Zarządu Stowarzyszenia.

Gratulujemy Zwycięzcom i wszystkim Uczestnikom!

IMG 3212IMG 3215IMG 3270IMG 3235IMG 3238IMG 3256IMG 3268IMG 3298