Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych serdecznie zaprasza studentów wydziałów prawa i administracji do udziału w trzeciej edycji turnieju Moot Court: „Zastępstwo procesowe przed Krajową Izbą Odwoławczą”.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych, partnerem Sekcja Prawa Zamówień Publicznych Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.
Patronat honorowy nad III edycją turnieju objął Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Tegoroczna edycja turnieju ma szczególny charakter, gdyż jego finał przypada w miesiącu, w którym Krajowa Izba Odwoławcza obchodzi 15-lecie swego istnienia.

Turniej polega na symulacji postępowania przed KIO w oparciu o kazus odnoszący się do problematyki przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z przepisami PZP.

Do udziału zapraszamy 2-5 osobowe zespoły wraz z ich opiekunami, wyłonione w kwalifikacjach przez uczelnie. Opiekunów, którzy chcą zgłosić swoje drużyny, prosimy o zrobienie tego za pomocą kart zgłoszeniowych, które należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Przewidujemy nagrodę pieniężną w kwocie 6000 złotych dla drużyny, która zajmie I miejsce, ufudnowaną wspólnie przez Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych oraz Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.

Nagrodę w postaci nieodpłatnych praktyk dla członków zwycięskiej drużyny zaoferował Urząd Zamówień Publicznych. Ponadto 2-3 miesięczne odpłatne praktyki dla uczestników drużyn – finalistów turnieju, zaoferowały kancelarie:

• Andersen Tax & Legal Srokosz i Wspólnicy sp.k.
  • Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy sp.k.
  • BSJP Brockhuis Jurczak Prusak Sroka Nilsson sp.k.
  • Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.
  • Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy sp. k.
  • Domański Zakrzewski Palinka sp. k.
  • JDP Drapała & Partners sp.j.
  • Jerzykowski i Wspólnicy sp. k.
  • Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp.k.
  • Sołtysiński Kawecki & Szlęzak Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Spółka Jawna
  • Wardyński i Wspólnicy sp.k.
  • WKB Wierciński, Kwiecinski, Baehr sp. k.

Terminarz (nastąpiła zmiana terminarza turnieju odnośnie do poniższej informacju, aktualny znajduje się pod linkiem):

• Do 25 października 2022 r. - zakończenie kwalifikacji na uczelniach i zgłoszenie drużyn (włącznie z podaniem składu osobowego i przesłaniem oświadczeń RODO).
  • 26 października 2022 r. - publikacja kazusu; informacja o przydzielonych poszczególnym drużynom rolach procesowych
  • Do 28 października 2022 r. - drużyny mogą zgłaszać pytania dot. treści kazusu; Organizator publikuje odpowiedzi bez zbędnej zwłoki.
  • Do 7 listopada 2022 r., godz. 17:00 - przesłanie do Organizatora odwołań przez drużyny występujące w roli odwołujących [tego samego dnia przekazanie przez Organizatora odwołań zamawiającemu].
  • Do 17 listopada 2022 r., godz. 17:00 - przesłanie do Organizatora odpowiedzi na odwołania przez zamawiających [tego samego dnia przekazanie przez Organizatora ww. odpowiedzi odwołującemu].
  • 24 listopada 2022 r. – przekazanie przez Organizatora do Uczestników decyzji o zakwalifikowaniu 2 z nich do etapu ustnego tj. do udziału w symulacji rozprawy przed KIO (zapraszamy 1 odwołującego i 1 zamawiającego)
  • 2 grudnia 2022 r. – rozprawa, etap ustny.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminarza turnieju stosownie do sytuacji epidemiologicznej.

Więcej informacji dostępnych jest w regulaminie.

3 moot court